Nowa siedziba GSW Gdańsk ul. Biskupia 24B

Nowy rok akademicki w 2016 roku Gdańska Szkoła Wyższa rozpoczyna już w nowej siedzibie: w Gdańsku przy ulicy Biskupiej 24B!

Nowy kampus GSW

Nowy kampus GSW stanowi:

  1. okazały 3-kondygnacyjny, odrestaurowany budynek zabytkowej reduty koszarowej z czasów napoleońskich, wybudowany w stylu klasycystycznym w latach 1828-1833,
  2. dziedziniec uczelni (od strony północno-wschodniej) otoczony zabytkowym murem, z zachowaną zabytkową bramą wjazdową,
  3. dziedziniec za skrzydłem południowym (skrzydło C),
  4. fosa (od strony południowej) o szerokości blisko 3 m, oddzielająca budynek od murów oporowych.

Cały obiekt,  o powierzchni terenu 0,9 ha, wpisany jest do rejestru zabytków.

Kampus GSW posiada dwa parkingi nieodpłatnie przeznaczone dla studentów i pracowników GSW (zorganizowane na wyżej opisanych dziedzińcach). Kampus zlokalizowany jest na szczycie Biskupiej Górki, w dzielnicy Gdańska Śródmieście, skąd roztacza się wspaniały widok na Śródmieście. W trosce o bezpieczeństwo studentów teren Uczelni jest zamknięty oraz objęty całodobowym monitoringiem i ochroną.

Budynek Gdańskiej Szkoły Wyższej ul. Biskupia 24B
Budynek GSW, Gdańsk ul. Biskupia 24B

Wpisy archiwalne z przeprowadzki

Wpis z 02.11.2016 r.

Informacje związane z trwającą od 1 października przeprowadzką uczelni ze Stogów (ul. Wydmy 3) do Śródmieścia na Biskupią Górkę (ul. Biskupia 24B):

(1) zapraszamy już do nowej siedziby uczelni: w dni powszednie wejście do budynku w środkowym skrzydle;

(2) wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywać się będą już w nowej siedzibie;

(3) nasi dotychczasowi pracownicy ochrony i informacji, dyżurujący w nowej siedzibie – tel. 664 572 101 (nr tymczasowy, do połowy listopada);

(4) jednostki w nowej siedzibie (tel. 58 305 08 89, tel. 58 305 99 71): ochrona, informacja (wewn. 50), dziekanat (pokój 114, wewn. 32, e-mail dziekanat (at)gsw.gda.pl), rekrutacja, biuro marketingu, biuro karier (pokój 110, wewn. 46, e-mail rekrutacja (at)gsw.gda.pl), kwestura (pokój 111, wewn. 36, e-mail kwestor (at)gsw.gda.pl);

(5) rektorat i urząd kanclerski (tel. 58 305 08 12 w. 31 i 58 305 01 69 w. 31) obecnie funkcjonują na Stogach – z chwilą przeprowadzki poinformujemy Państwa natychmiast;

(6) biblioteka jest przewieziona do nowej siedziby, ale trwają prace nad budową regałów; obecnie nie ma możliwości korzystania z księgozbioru; zapraszamy od listopada;

(7) zakup książek wydanych przez nasze wydawnictwo jest obecnie utrudniony; zapraszamy od listopada (tel. 602 130 903, e-mail wydawnictwo (at)gsw.gda.pl).

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, kontakt telefoniczny jest obecnie utrudniony, ale pracujemy ciężko, aby przywrócić normalne funkcjonowanie Uczelni pod nowym adresem. Od 30 września przewozimy sprzęt i wyposażenie, nieprzerwanie przez 7 dni w tygodniu. Niestety, poprzednio działająca tu uczelnia niepubliczna, przekazała nam obiekt dopiero 30 września (przy czym jeszcze przez kolejny tydzień do wielu pomieszczeń nie mieliśmy dostępu).

Rekompensatą za to będzie lepszy dojazd: 7 linii tramwajowych, SKM; a także sam zabytkowy budynek – jest wpisany do rejestru zabytków. Zapraszamy do nowego baru (w piwnicach), na korytarzach są do Waszej dyspozycji automaty z kawą, herbatą i słodyczami. Uruchomimy dostęp do internetu wifi – podłączeni jesteśmy światłowodem z siecią TASK Politechniki Gdańskiej.

 

Dojazd do nowej siedziby Gdańskiej Szkoły Wyższej

Adres: 80-875 Gdańsk, ul. Biskupia 24B. Jest możliwy następujący dojazd:

(1) samochodem: z uwagi na remont węzła komunikacyjnego dojazd jest utrudniony, możliwe są dwa objazdy: 1) od strony zbiegu ulic Kartuskiej i Nowe Ogrody: przez ulice Pohulanka – Na Stoku – Biskupia; 2) od strony Traktu św. Wojciecha: przez ulice Zaroślak – Na Stoku – Biskupia (uwaga, brak możliwości skrętu w Zaroślak z Traktu św. Wojciecha od strony Pruszcza Gd.);

(2) środkami komunikacji miejskiej: tramwajem linii 2, 6, 7, 11 – przystanki "Pohulanka" lub "Śródmieście SKM"; tramwajem linii 3, 8, 9 – przystanek "Okopowa"; pociągiem SKM – przystanek "Gdańsk Śródmieście" (z uwagi na remont węzła komunikacyjnego konieczne jest dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu).


Wpis z 11.08.2016 r.

Szanowni Studenci oraz Pracownicy GSW

Gdańska Szkoła Wyższa z satysfakcją informuje, że starania zmiany siedziby uczelni zostały pomyślnie zakończone. Od początku października siedzibą uczelni będzie zabytkowa reduta koszarowa położona na Biskupiej Górce przy ulicy Biskupiej 24B.

Początkowo wybrana lokalizacja na Przeróbce okazała się być niewłaściwa ze względów przeciwpożarowych.

Budynek nowej siedziby jest trzykondygnacyjny, rozległy z trzema skrzydłami, wyposażony w windę oraz platformę dla wózków inwalidzkich. Jest znakomicie skomunikowany: dojście do przystanku tramwajowego i przystanku SKM "Śródmieście" zajmuje zaledwie kilka minut. Studenci zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji duży parking zlokalizowany wewnątrz kampusu uczelni.

W związku z faktem, iż jeszcze do końca września budynek zajmuje inna uczelnia niepubliczna, będziemy się przeprowadzać dopiero od pierwszych dni października. Zjazdy studiów zaocznych zaplanowane na wrzesień odbędą się jeszcze przy ulicy Wydmy, natomiast od połowy października - już w nowej siedzibie. Ponieważ Biblioteka jest spakowana, otwarta będzie po przeprowadzce.

Na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017 zapraszamy serdecznie 15 października 2016 r. w nowej siedzibie uczelni.

Z powodu przeprowadzki, zaplanowaną na 29 września IV międzynarodową konferencję naukową pt. "Globalizacja a regionalna ochrona środowiska", przesuwamy na 19 października, również w nowej siedzibie uczelni.

Data wydarzenia: sobota, 1 Październik, 2016